Behu i famshem


Tashme ti ke mundesine te behesh i famshem duke shprehur talentin tend. Dergo thenien tende dhe cdo dite ne do te zgjedhim dhe postojme me te mirat ne www.piruni.info dhe ne faqen Thënie të Mençura

facebook.com/
(nje shembull se si do te duket, mund ta shihni me poshte)


- Kundrejt vetes tёnde tё jesh i rreptё. - Kundrejt vlerave tё tua tё jesh i palёkundur. - Kundrejt njerёzve tё tjerё tё jesh i mirё. - Kundrejt vёshtirёsive tё jesh trim. - Kundrejt lajkave tё jesh modest. - Kundrejt dashakeqёsive tё jesh indiferent.
Kurrë nuk humbas. Ose fitoj ose mësoj.
Nëse jeta s'të ka dhënë fatin atëherë të ka dhënë zgjedhjen
Anija nuk permbytet nga uji qe e rrethon por nga uji qe hyn brenda saj
Mbill ne vetevete ate qe me se shumti e deshiron tek femija yt!
Sinqeriteti virtyt i mencurire!
Jeta Eshte Si Nje Liber,Disa Miq Jan aty per nje faqe,Te tjeret Jane Per Nje Kapitull por ata te vërtetët Jane Aty Për te gjithë historinë...
Përvoja është gjysëm shkolle.
Mos e harro kurre ate qe te lindi, rriti, ate qe te mesoi fjalet e para qe te mbajti per dore edhe kur ti rrezoheshe kur hidhje hapat e para
Teori eshte kur njeriu di gjithcka por asgje nuk funksionon. Praktike eshte kur gjithcka funksionon e kush s'e din perse.Te ne, teoria dhe praktika jane bashke - asgje nuk funksionon e askush nuk e din perse.
close