Nuk do ta besoni sa kanë kushtuar në fillim telefonat e thjeshtë!


loading...

nok1 nokiaaaa Të gjithë e dimë se çdo gjë që sjellë revolucion në teknologji është unike dhe e kushtueshme.
Teknologjia celularëve ka shënuar një epokë të re të teknologjisë pa kabllo, pasi që telefonia fikse ka qenë mjeti kryesor i komunikimit në largësi.

Në Kosovë shumica nga familjet tona, ka pasur të paktën një telefon celular që në fillim ka qenë goxha i vështirë për t’u siguruar.

Sot telefonat si “Nokia 3310” e “Samsung SGH” është e vështirë të gjenden, e aq më pak të punojnë, pasi që të tillë tashmë janë zëvendësuar nga telefonat e mençur të cilët kanë të integruar ekranet me prekje të ndjeshme, teknologjitë Ëi-Fi, LTE, 3G e shumë opsione tjera.

Telefon Samsung i viteve 2000-2002 ka kushtuar 615 Euro!
Më poshtë mund ta shikoni një fotografi të një gazete të vjetër ku shihen qartë se sa kanë kushtuar telefonat që tashmë i konsiderojmë si “të thjeshtë”, të cilët në ditët e sotme mund t’i blemë edhe me 5 Euro.

Teknologji – Origjinale


Po kerkon te blesh apo shesesh shtepi? Kerkoni shtepi, dyqan me qera?
Kemi mijera zgjidhje, lini kontaktet dhe kerkesen tuaj dhe ne do tju kontaktojme brenda 24 oreve te ardhshme:


Ndihesh i lodhur dhe pa energji gjate dites? Konsumo produkte bio. Kliko Bioearth.al send

loading...close