Temperaturat e ulëta, Bashkia e Tiranës strehon 193 persona në situatë rruge


loading...

Bashkia e Tiranës vijon që t’u ofrojë strehë dhe të gjitha kushtet e nevojshme në qendrat sociale qytetarëve në situatë rruge apo që janë në vështitrësi.Numri i personave që kanë kaluar mbrëmjen e acartë në qendrat sociale të hapura nga Bashkia e Tiranës ka arritur në 193 persona.

Punonjësit e Policisë Bashkiake kanë vijuar të punojnë me intensitet për evidentimin e personave që janë në kushte të vështira duke i strehuar në qendrat sociale,  si dhe u janë përgjigjur telefonatave të qytetarëve të cilët kanë lajmëruar për raste emergjente dhe që kanë pasur nevojë për trajtim.

Në të njëjtën kohë, edhe strukturat e tjera të Bashkisë së Tiranës janë në gatishmëri të plotë për përballimin e kësaj situate emergjente, duke ndihmuar në hapjen e rrugëve të bllokuara si pasojë e ngricave apo rrëshqitjes së dherave.

Bashkia u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që nëse kanë emergjenca, të telefonojnë në numrin 0800 0888 ose në numrin 112, që është numri i të gjithë emergjencave.

9 janar 2017 (gazeta-Shqip.com)

Sociale – Gazeta SHQIP Online


Po kerkon te blesh apo shesesh shtepi? Kerkoni shtepi, dyqan me qera?
Kemi mijera zgjidhje, lini kontaktet dhe kerkesen tuaj dhe ne do tju kontaktojme brenda 24 oreve te ardhshme:


Ndihesh i lodhur dhe pa energji gjate dites? Konsumo produkte bio. Kliko Bioearth.al send

loading...close