Kremi 200 vjeçar grek kundër rrudhave të fytyrës


Shfaqja e rrudhave është një proces që herët a vonë ndodh tek çdo njeri. Tek disa njerëz ndodh të shfaqen që në moshë të re, dhe kjo bëhet një problem shumë irritues.

Rëndom u drejtoheni produkteve farmaceutike apo kozmetike, por që në fakt nuk japin efektin që ju dëshironi.

Por, tashmë nuk keni pse të shpenzoni para për të blerë produkte që kushtojnë. Ky krem natyral, do ta përmirësojë lëkurën e fytyrës tuaj dhe do të zhdukë edhe rrudhat më të imëta të saj.

Përbërësit:

▪ 1 lugë gjelle mjaltë
▪ 8 lugë dyllë blete i copëtuar
▪ 200 ml vaj bajame
▪ 120 ml ujëPërgatitja:

Shtoni mjaltin, dyllin e copëtuar dhe vajin e bajameve në një tenxhere. Vendoseni në zjarr në temperaturë mesatare dhe përziejini herë pas here derisa të shkrijnë plotësisht.

Largojeni më pas nga zjarri dhe lëreni mënjanë të ftohet, por jo plotësisht, këshillon Shije. Shtoni më pas në të edhe pak ujë të ngrohtë dhe përziejini mirë.

Transferojeni përzierjen në një kavanoz. Mund ta përdorni këtë krem natyral për të pastruar grimin tuaj ose si një krem kundër rrudhave.
honeymask-780x439

Shëndetësi – Origjinale


Po kerkon te blesh apo shesesh shtepi? Kerkoni shtepi, dyqan me qera?
Kemi mijera zgjidhje, lini kontaktet dhe kerkesen tuaj dhe ne do tju kontaktojme brenda 24 oreve te ardhshme:

Please leave this field empty.


Ndihesh i lodhur dhe pa energji gjate dites? Konsumo produkte bio. Kliko Bioearth.al send
close