Tillerson: Shtetet e Bashkuara “dështoi” në trimërimin e Rusisë.


loading...

Rex Tillerson pictured meeting Vladimir Putin in 2012

(FOTO: Rex Tillerson dhe Vladimir Putin)/

Mungesa e lidershipit Amerikan ka trimëruar Rusinë!, tha Rex Tillerson sekretar i Shtetit i Shtetve të Baskuara i emëruar nga Trump.

Komentet e zotit Tillerson erdhën përmes deklaratës së tij para se të hapet seanca dëgjimore e Senatit  për zgjedhjen e Sekretarit të emëruar Tillerson.

Ish CEO i  Exxon Mobil paralajmëron se “Rusia sot paraqet rrezik “, por stimulon “një dialog të hapur e vëllazëror”.

Raportet e tij të mira me presidentin rus Vladimir Putin kanë alarmuar si Demokratët ashtu edhe disa Republikanë në Shtetet e Bashkuara.

/Veritas.com.al

The post Tillerson: Shtetet e Bashkuara “dështoi” në trimërimin e Rusisë. appeared first on Veritas.

Lajme – Veritas


Po kerkon te blesh apo shesesh shtepi? Kerkoni shtepi, dyqan me qera?
Kemi mijera zgjidhje, lini kontaktet dhe kerkesen tuaj dhe ne do tju kontaktojme brenda 24 oreve te ardhshme:


Ndihesh i lodhur dhe pa energji gjate dites? Konsumo produkte bio. Kliko Bioearth.al send

loading...close