Iftari i Idrizit: Deputetja socialiste falet, Vokshi drejt PDIU?


loading...

“Iftar në nder të muajit të Ramazanit”.

Kështu shkruan në rrjetet sociale kryetari i PDIU Shpëtim Idrizi.

Idrizi ka shtruar një iftar me pjestarë të komunitetit mysliman dhe të partisë çame.

Ka patur edhe të ftuar të tjetër.

Nga socialistët bie në sy deputetja Esmeralda Shkjau, e cila njihet si besimtare e devotshme myslimane dhe në fakt ajo është falur në sallë.

Gjithashtu, ra në sy prania e deputetes së vetme demokrate në sallë e Albana Vokshit, e cila qëndroi pranë ish-dekomrates Mesila Doda, tashmë e PDIU-së?

Mos vallë Doda po përgatit terrenin që edhe Vokshi të votojë reformën në drejtësi dhe më aps të kalojë te PDIU?

PD ka thënë se i ka të gjithë deputetët e saj nën vëzhgim për ndonjë “dezertim” të mundshëm.

21 korriku po afron…

Më poshtë fotot e iftarit, ku ka te ftuar te shumte te njobhur qe nga Ylli Ndroqi me bashkeshorten e deri te Guvernatori i Bankes se Shqiperise Gent Sejko.

Politika – Gazeta Mapo


Po kerkon te blesh apo shesesh shtepi? Kerkoni shtepi, dyqan me qera?
Kemi mijera zgjidhje, lini kontaktet dhe kerkesen tuaj dhe ne do tju kontaktojme brenda 24 oreve te ardhshme:


Ndihesh i lodhur dhe pa energji gjate dites? Konsumo produkte bio. Kliko Bioearth.al send

loading...close