Pak minuta përpara masakrës: Ja turma e lumtur


loading...

Këto foto kaq prekëse tregojnë fansat e gëzuar teksa kishte nisur koncerti i grupit “Eagles Of Death”.

Disa prej fansave shihen duke bërë shenjën e brirëve, shumë e njohur në kulturën ‘heavy metal’.

Të tjerë buzëqeshin, ngrenë gotat ose thjesht shijojnë muzikën.

Pak minuta më vonë aty nisi një masakër që ka shokuar botën e qytetëruar.

Disa prej këtyre të rinjve që po shijojnë koncertin janë në mesin e 89 viktimave të sallës ‘Bataclan’.

Krahasoni fotot me atë të sallës së larë në gjak.

Këto foto publikohen në kohën kur mbarë bota ka mbajtur një minutë heshtje në nderim të viktimave të Francës.

koncerti1

koncerti2

koncert3

Gazeta Mapo » Bota


Po kerkon te blesh apo shesesh shtepi? Kerkoni shtepi, dyqan me qera?
Kemi mijera zgjidhje, lini kontaktet dhe kerkesen tuaj dhe ne do tju kontaktojme brenda 24 oreve te ardhshme:


Ndihesh i lodhur dhe pa energji gjate dites? Konsumo produkte bio. Kliko Bioearth.al send

loading...close