Julian Deda-Veliajt: Po blen bosët e mediave me pallate, gazetarët po i kërcënon me telefonata


collage

Shkarkimi nga posti i drejtorit të ABCNews i Armand Shkullakut, duket se është vetëm maja e asaj që po ndodh me median shqiptare pak muaj para zgjedhjeve parlamentare të 18 qershorit 2017.

Kështu shkruan në profilin e tij, aktori Julian Deda. Ky i fundit ka bërë publike edhe disa veprime të tjera që janë bërë nga Erion Veliaj, për të mbyllur gojën e medias.

Sipas Dedës, pas blerjes së bosëve të medias me pallate, këta të fundit kanë telefonuar gazetarët që të mos shkruajnë kundër kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj në profilet e tyre private.

Ja çfarë shkruar aktori Julian Deda:

Zaptimi i hapësirave televizive nga Eri dhe Edi, vjen si rrjedhojë i blerjes nëpërmjet planit rregullues të Tiranës të bosëve të mediave.

Rezultati është i dukshëm. Shkarkimi (medemek iku vetë) i Shkullakut nga ABC News dhe telefonatat kërcënuese të bosëve drejt gazetarëve të tyre duke i urdhëruar të mos thonë asnjë fjalë kundër Erit.

Kështu jemi drejt zaptimit të hapësirave të Facebookut, të cilat, sipas zërave nga punonjësit e Bashkisë, Erin e shqetësokan pafund.

P.s. Kjo është shumë serioze, aspak për të qeshur. Keqardhje.

civitas.al » Vendi


Po kerkon te blesh apo shesesh shtepi? Kerkoni shtepi, dyqan me qera?
Kemi mijera zgjidhje, lini kontaktet dhe kerkesen tuaj dhe ne do tju kontaktojme brenda 24 oreve te ardhshme:

Please leave this field empty.


Ndihesh i lodhur dhe pa energji gjate dites? Konsumo produkte bio. Kliko Bioearth.al send
close