Afganistan, shpërthim pranë parlamentit, 21 të vrarë, dhjetëra të plagosur


loading...

Të paktën 21 persona kanë humbur jetën dhe 45 të tjerë janë plagosur pasi dy bomba shpërthyen pranë Parlamentit afgan në Kabul, bëjmë me dije autoritet e sigurisë në vend.

Shumica e të vrarëve ishin civilë, përfshi edhe punonjës të parlamentit, tha një zyrtar për agjencinë e lajmeve AFP.

Sulmi ndodhi gjatë orës së pikut, kur punonjësit po largoheshin nga kompleksi parlamentar.

Afganistan, shpërthim pranë parlamentit, 21 të vrarë, dhjetëra të plagosur.

10 janar 2017 (gazeta-Shqip.com)

Botë – Gazeta SHQIP Online


Po kerkon te blesh apo shesesh shtepi? Kerkoni shtepi, dyqan me qera?
Kemi mijera zgjidhje, lini kontaktet dhe kerkesen tuaj dhe ne do tju kontaktojme brenda 24 oreve te ardhshme:


Ndihesh i lodhur dhe pa energji gjate dites? Konsumo produkte bio. Kliko Bioearth.al send

loading...close