I thanë se nuk do të lindte kurrë, bëhet me katër fëmijë


loading...

3c033a5900000578-0-image-a-14_1484038237272 3c033a6100000578-0-image-a-16_1484038259138 3c0338ed00000578-0-image-a-17_1484038581078 3c03392100000578-0-image-a-13_1484038096330-634x356

Një grua nga Nottingham, Angli, e cila dështoi 17 shtatëzani dhe u paralajmërua se nuk do të lindte më kurrë, është bërë nëna e katër fëmijëve – në vetëm 9 muaj.
Lytina Kauri e mori lajmin e hidhur kur u diagnostikua me leukaemia myeloid acute, një lloj kanceri agresiv i qelizave të bardha të gjakut në moshën 17 vjeçare dhe iu nënshtrua një operacioni në kockën e palcës një vit më vonë.
Megjithatë pas 13 vitesh, 32 vjeçarja zbuloi se ishte shtatëzënë, e tanimë është mamaja e katër vajzave të vogla.
Lytina solli në jetë vajzën e saj të parë Kiran në shtator të vitit 2015. Binjaket e saj, Kajal dhe Kavita u lindën nga një zëvendësuese në Indi dy muaj më vonë.
Në qershor të 2016, Znj.Kauri lindi Kiyara në qendrën mjekësore Queen, në Nottingham.
“Çdo ditë ishte shumë e vështirë. Nuk dilja, nuk i jepja makinës sepse nuk doja t’i shtoja vetes stres të panevojshëm. Ishte e tmerrshme,” tha Lytina në lidhje me shtatëzaninë e Kiran, për Daily Mail.

Kuriozitete – Origjinale


Po kerkon te blesh apo shesesh shtepi? Kerkoni shtepi, dyqan me qera?
Kemi mijera zgjidhje, lini kontaktet dhe kerkesen tuaj dhe ne do tju kontaktojme brenda 24 oreve te ardhshme:


Ndihesh i lodhur dhe pa energji gjate dites? Konsumo produkte bio. Kliko Bioearth.al send

loading...close