Zbulohen mesazhet e VIP-ave gjatë ndeshjes Shqipëri-Spanjë


loading...
edi-rama-650x358

Në foto: Kryeministri Rama duke hapur këmbët

 

 

Përshëndetje të nderuar qytetarë.

Në kuadër të transparencës me publikun, Fondacioni Soros, pas një memorandumi bashkëpunimi me kompaninë ‘Imsi Catcher’, mundësoi zbardhjen e SMS-ve të personave publikë në lidhje me ndeshjen Shqipëri-Spanjë.

Fondacioni jonë, do të vazhdojë të konbtribuojë fuqimisht për forcimin e demokracisë dhe të transparencës, sepse ne, por dhe udhëheqësi jonë supreme, Gjysh Xhoxhi, për një çik demokraci rrojmë.

Më poshtë gjeni SMS-të e zbardhura me rastin e ndeshjes Shqipëri-Spanjë:

 

  1. Vëllezërit Duka

Agroni për Armandon: Si ta vej neshjen më lla?
Armando për Agronin: Si t’dush më lla.
Agroni për Armandon: Ma bi ndonjonin për fushat mu. Kaçen a Sadikun, t’i çoj në Kolonjë për fushatë.
Armando për Agronin: A t’bi Gridën më mir?

 

  1. Milena Harito dhe Eglantina Gjermeni

Harito për Gjermenin: Motra fituan spanjollët?
Gjermeni për Hariton: Jo mi, janë prapë  ata të ‘Atelier 4’dh, spanjollët janë sa për emër.
Harito për Gjermenin: Ua 2 copë na bënë.
Gjermeni për Hariton: Dy copë këtë javë, se javën që shkoi bëri 4 gola Atelieri.

 

  1. Ilir Meta dhe Edmond Panariti

Meta për Panaritin: Ku je?
Panariti për Metën: Ktu.
Meta për Panaritin: Ku?
Panariti për Metën: Ktu.
Meta për Panaritin: Hajde.
Panariti për Metën: Ku?
Meta për Panaritin: Ktu.

 

  1. Erjon Braçe dhe Gianni Debiazzi

Braçe për Debiazzi: Hiqe Memushajn mër ti.
Debiazzi për Braçen: Oh…Karino mio.
Braçe për Debiazzin: Mos më shit dëngla italisht mu.
Debbiazi për Braçen: Oh…ino mio .

 

  1. Alfred Peza dhe Edi Rama

Peza për Ramën: Vetëm vizioni juaj mund të na kualifikojë në botëror.
Rama për Pezën: Ë ë ë, ti tiiiii, mut i vogël.
Peza për Ramën: Ua Shef. Pse? 🙁
Rama për Pezën: Jam Qifi mër mut. Merre Shefin ke numri im… po ta majti bytha.

 

  1. Emiljano Aleksi dhe Lolita.

Aleksi inbox Lolitës: Ju lutem, bëni një status që Rama është tersi i ndeshjes.
Lolita inbox Aleksit: Kush je ti moj zonjë?
Aleksi inbox Lolitës: Unë jam Emily, këshilltari i Shefit më të bukur, më elegant dhe më pastërma që ka bota me rrota.
Lolita inbox Emiljanos: *Seen*

 

  1. Grida Duma dhe Ervin Salianji

Salianji për Dumën: Fituan që fituan këta konkuistadorët spanjollë
Duma për Salianjin: Unë e dija që do fitonin, unë njoh historinë, njoh filozofinë e tyre, si mund të mos fitonin ata kur injoranca tipike shqiptare ende nuk e ka mësuar që kriza e tmerrshme financiare e vitit 1929 u shkaktua nga bankomatet dhe kartat false të kreditit.
Salianji për Dumën: E kisha për ndeshjen Grida.
Duma për Salianjin: Dakord, për çfarëdo që ta kesh unë se kam problem dhe vij. Më thuaj kur e ke emisionin o Fevzi dhe mjaft i ndërrove numrat se më del pa emër.

  1. Dritan Shakohoxha dhe Blendi Fevziu

Shako për Fevzon: Na e zhyti Spanja vlla. 
Fevzo për Shakon: Na e zhyti në Shkodër Shako, se në Tiranë do na ngrefet 23 kate stadiumi.

 

  1. Haki Çako dhe Saimir Tahiri

Çako për Tahirin: Shefi, këta tanët e hëngrën dhe golin e dytë. Jam bërë dhe.
Tahiri për Çakon: Prapë?
Çako për Tahirin: Prapë Shef…prapë…
Tahiri për Çakon: Po piloti akoma aty është? Apo ka rënë në det?

 

  1. Vëllezërit Rama

Olsi për Edin: Dy gola vlla. Dy vëllezër ne. Dy vëllezër dhe motrat Libohova, por dhe vëllezërit Zena.
Edi për Olsin: Lërja Ben Tigrit hesapet Olso, se qenke rraskapit sot.

 

 

*E-mail i mbërritur në redaksi nga adresa: [email protected]

Inbox – hashtagAL


Po kerkon te blesh apo shesesh shtepi? Kerkoni shtepi, dyqan me qera?
Kemi mijera zgjidhje, lini kontaktet dhe kerkesen tuaj dhe ne do tju kontaktojme brenda 24 oreve te ardhshme:


Ndihesh i lodhur dhe pa energji gjate dites? Konsumo produkte bio. Kliko Bioearth.al send

loading...close