VIDEO /Është vetëm 8-vjeç por ka një biznes, shpreson të blejë një shtëpi për nënën e tij


loading...

Një furrxhi i talentuar nga Fresno në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka hapur një biznes nga shtëpia.

Ai pjek bukë, embëlsira dhe produkte të ndryshme furre.

Jalen Bailey është vetëm 8 vjeç dhe ai thotë se dëshira e tij më e madhe është të blejë një shtëpi për nënën e tij, Sharlotën.

Jalen dhe e ëma jetojnë në një banesë me qera.

Pikërisht në këtë banesë ai ka ngritur edhe furrën e vogël të pjekjes, ndërsa personat që duan produktet e tij i porosisin me telefon.

Pasi fëmija është bërë i famshëm për iniciativën e tij si biznesmen, nuk kanë ngurruar të vijnë edhe oferta për ta ndihmuar vogëlushin.

Njëri prej personave që i ka telefonuar, i ka ofruar një furrë të madhe për të pjekur produktet.

Histori&Arkiva – Gazeta Standard Online


Po kerkon te blesh apo shesesh shtepi? Kerkoni shtepi, dyqan me qera?
Kemi mijera zgjidhje, lini kontaktet dhe kerkesen tuaj dhe ne do tju kontaktojme brenda 24 oreve te ardhshme:


Ndihesh i lodhur dhe pa energji gjate dites? Konsumo produkte bio. Kliko Bioearth.al send

loading...close