Transformimi: Momentet historike tani vijnë me ngjyra


loading...

Një artist ka rimarrë disa prej fotove të momenteve historike që ka njohur bota në 150 vitet e fundit dhe i sjell me ngjyra.

Që nga portreti i dukës Franz Ferdinand të Austrisë përpara se të vritej në vitin 1914, tek murgu budist që u vetëdogj në Saigon në vitin 1963, artisti brazilian Marina Amaral ka transformuar fotot e momenteve kyçe.

Dikur – Gazeta Mapo


Po kerkon te blesh apo shesesh shtepi? Kerkoni shtepi, dyqan me qera?
Kemi mijera zgjidhje, lini kontaktet dhe kerkesen tuaj dhe ne do tju kontaktojme brenda 24 oreve te ardhshme:


Ndihesh i lodhur dhe pa energji gjate dites? Konsumo produkte bio. Kliko Bioearth.al send

loading...close